close
تبلیغات در اینترنت
گروه آموزشی و پژوهشی زانست - 7

جستجوگر

ارتباط با گروه زانست

  تلفن تماس (تبریز) :                    09149448690

  تلفن تماس (مهاباد) :                 09398008369


  آی دی تلگرام :                syawash70@

  پست الکترونیکی:      syawash70@gmail.com

بارکد سایت

آمار سایت زانست

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 33
 • کل نظرات : 11
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 71
 • بازديد ديروز : 29
 • بازديد هفته : 165
 • بازديد ماه : 695
 • بازديد سال : 5,705
 • بازديد کلی : 29,871
 • :: اطلاعات شما
 • آی پی : 54.159.44.54
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

بدین وسیله آمادگی خود را برای برگزاری کارگاه های یک روزه با موضوعات زیر اعلام میداریم:

1-     آشنایی با اصول صحیح رزومه نویسی و مصاحبه شغلی

2-     آشنایی با اصول مقاله نویسی (کنفرانس ها، کنگره ها و همایش های داخلی و خارجی)

3-     آشنایی با انواع هوش و تقویت حافظه و هوش

4-     آشنایی با روشهای تحقیق و جست وجوی علمی در اینترنت

5-     آشنایی با روش های صحیح مطالعه و برنامه ریزی

6-     چگونه یک ارائه مطلب خوبی داشته باشیم؟

7-     کارگاه اصول اولیه کارآفرینی با روش (Startup)

8-     کارگاه آموزش ساخت پل ماکارونی

9-     کارگاه آموزش ساخت ماشین های شیمیایی (Chemecar)

10-آشنایی با منابع الکترونیکی اطلاعات علمی

11-کارگاه آموزش ساخت پیل های شیمیایی

12-آموزش مطالب و بخش های کاربردی نرم افزارهای word) و (Excel

13- آشنایی با نانوتکنولوژي و کاربرد آن در علوم مختلف

14-آشنایی با کاتالیست های صنعتی و اصول کلی طراحی راکتورهای شیمیایی

15-آشنایی با بیوتکنولوژی و کاربرد آن در صنعت

16-آشنایی با اصول کلی جداسازی با استفاده از غشاهای پلیمری و سرامیکی

17-آشنایی با گرایش های مختلف مهندسی شیمی و کاربرد هر یک در صنعت

18-اصول کلی بازایابی به روش شبکه ای (Network marketing)

19-آشنایی با انواع روش های نوین آموزشی

20-آشنایی با نرم افزار آماری، طراحی آزمایش و کنترل کیفیت (Minitab)

21-آشنایی با تکنولوژی های جدید در رباتیک (Robatic)

22- مشاوره آموزشی، تحصیلی و انگیزشی در کنکورهای کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

 

انشالله در هفته آینده مهمان دانشگاه جامع علمی کاربردی شماره 3 مهاباد خواهیم بود. پس از چند روز آموزش، مسابقات نجات تخم مرغ رو برگزار می کنیم و بنابر گفته رئیس این دانشگاه به نفرات برتر مسابقه مبالغ چند میلیون ریالی داده میشه. اطلاعات تکمیلی رو از همین وب سایت اعلام میکنیم. 

همشهری های عزیز میتونن در قالب تیم  ثبت نام کرده و در مسابقه شرکت کنند 

یه سلام گرررم به همگی 

امروز استارت سازه سنگین رو با کمک دوستان زدیم انشالله از هفته آینده با سه گروه سبک، سنگین و فشاری در قالب تیم های چند نفره به آموزش می پردازیم و بعد اونم یهَ مسابقه باحال برگزار می کنیم. یه   سورپرایز عالی هم داریم واسه تیم اول


 

اریگامی چیست؟
هنری است که در آن خوب دیدن، تمرکز ذهن و بکارگیری ظرافت دستان بسیار مهم و مورد توجه است. هدف این هنر خلق طرح های جالب با کاغذ به کمک تاهای هندسی است و به نوعی پرورش و هماهنگی ذهن و دست می باشد.
 

به قول تاكتوشي نوجيما مدرس دانشگاه كيوتو و استاد اريگامي تئوري اريگامي را مي توانيم براي همه چيز استفاده كنيم چونكه همه جا هست. (اُري) به معني با انديشه تا دادن و (گامي) به معني کاغذ است.ترکيب آنها با يکديگر کلمه اريگامي را مي سازد. بنابراين اريگامي هنر و انديشه ي تا دادن کاغذ (يا صفحاتي از جنس پلاستيک ، فلز و مواد ديگر) براي خلق شکل هاي مختلف ، مي باشد به طور کلي، اين طرحها با يک برگ کاغذ مربع شکل آغاز مي‌شود، که هر روي آن ممکن است به رنگ متفاوتي باشد و بدون بريدن کاغذ ادامه مي‌يابد.

 

اريگامي طيف بسيار گسترده اي از کودکان تا اساتيد دانشگاه را در بر مي گيرد. تمام مردم مي توانند از آن لذت برده و با خلق طرحهاي جديد به تاريخ اريگامي بپيوندند.

 

 

 


ادامه مطلب

مسابقات نجات تخم مرغ يا چالش جاذبه (Gravity Challenge) اولين بار توسطNASA به منظور ساخت سازه ها و اجسامي كه انسان را در ارسال و پرتاب كاوشگر ها به سياره هاي ديگر ياري كند ، اجرا شد ; چرا كه كاوشگرها بايد در درون سازه هايي قرارگيرند كه پس از برخورد با سياره ها و اجرام آسماني ، بتوانند ضمن كاستن سرعت ،به سادگي و با حفظ دستگاه هاي درون خود ، با كم ترين خسارت بر سطح سياره مورد نظر نشسته و به كاوش و بررسي بپردازند و اطلاعات كسب شده را به زمين ارسال كنند. اين مسابقات در نقاط مختلف جهان و از جمله درايران در دانشگاه شريف ، دانشگاه آزاد اسلامي واحد قزوين ، دانشگاه صنعتي اصفهان و چند دانشگاه ديگر به صورت استاني ويا دانشكده اي برگزار شده است.

 

 


ادامه مطلب

موشک آبی چیست؟

همه ی ما با موشکهای سوختی آشنایی مختصری داریم و شکلشون رو حدأقل یکبار از طریق تلویزیون، اینترنت و ... دیدیم، موشک آبی طرح کلی آن شبیه موشکهای سوختی است فقط یه جای گازهای مشتعل از خروجی آن (که اسم تخصصیش نازل هست) آب با فشار زیاد خارج می شود، اساس کار موشک بر اساس قانون سوم نیوتن است طبق قانون سوم نیوتن هر عملی را عکس العملی است آب از نازل موشک با فشار زیاد خارج می شود و نیرویی به سمت پایین به هوای اطراف موشک وارد می کند و چون هر عملی را عکس العملی است هوای اطراف موشک نیز نیرویی به همان اندازه ولی در جهت بالا به موشک وارد می کند و باعث به سمت بالا حرکت کردن موشک می شود.

نحوه ی ساخت موشک آبی

موشک آبی از یک بدنه صاف تشکیل شده است که هر چقدر این بدنه صافتر باشد موشک با هوای اطرافشش اصطکاک کمتری داشته و با سرعت بیشتری در هوا حرکت می کند که اکثرا از یک بطری نوشابه استفاده می شود(بطری آب معدنی و بطری ماءاشعیر برای ساخت موشک مناسب نیست چون از استحکام کمتری نسبت به بطری نوشابه های گازدار برخوردارند.)

برای اینکه موشک پایداری بیشتری در هوا داشته باشد بالک در اطراف بدنه می چسبانیم اگر تعداد بالک از 3 تا کمتر باشد پایداری کمی خواهد داشت و اگر تعداد بالکها از 4 تا بیشتر باشد موشک سنگین شده و تا ارتفاع کمی بالا می رود پس حالت بهینه 3 یا 4 بالک است که این دو فرق زیادی با هم ندارند جنس این بالکها از فوم یا چوب بالساست.

انتهای موشک را مخروطی شکل می کنیم تا هوا را بهتر بشکافد و بهتر بالا برود و همچنین اصطکاک فشاری کمتری داشته باشد این انتها را با طلق یا سر یک بطری دیگر بوجود می آوریم.

هر چقدر طول موشک بیشتر باشد تا ارتفاع بیشتری بالا می رود به همین منظور چند بطری نوشابه را به هم متصل

می کنند 

و برای اینکه پس از هر بار پرتاب موشک قابل بازیابی باشد و فرودی ایمن داشته باشد چتر نجات به انتهای موشک وصل می کنند تا بعد از پرتاب  و در فرود باز شود و از سرعت سقوط بکاهد.

و در آخر با استفاده از سکوی پرتاب و یک تلمبه یا کمپرسور موشک را به پرتاب در می آوریم.

کلمه ربات توسط Karel Capek  نویسنده نمایشنامه R.U.R  (روبات‌های جهانی روسیه) در سال 1921 ابداع شد.

کلمه ربات توسط Karel Capek  نویسنده نمایشنامه R.U.R  (روبات‌های جهانی روسیه) در سال 1921 ابداع شد. ریشه این کلمه، کلمه چک اسلواکی(robotnic) به معنی کارگر می‌باشد.
در نمایشنامه وی نمونه ماشین، بعد از انسان بدون دارا بودن نقاط ضعف معمولی او، بیشترین قدرت را داشت و در پایان نمایش این ماشین برای مبارزه علیه سازندگان خود استفاده شد.
البته پیش از آن یونانیان مجسمه متحرکی ساخته بودند که نمونه اولیه چیزی بوده که ما امروزه ربات می‌نامیم.
امروزه معمولاً کلمه ربات به معنی هر ماشین ساخت بشر که بتواند کار یا عملی که به‌طور طبیعی توسط انسان انجام می‌شود را انجام دهد، استفاده می‌شود. بیشتر ربات‌ها امروزه در کارخانه‌ها برای ساخت محصولاتی مانند اتومبیل؛ الکترونیک و همچنین برای اکتشافات زیرآب یا در سیارات دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 


ادامه مطلب

 

کمیکار یک مسابقه دانشجویی برای دانشجویان رشته مهندسی شیمی است که سالانه در جهان برگزار می‌شود. این مسابقه در دو بخش طراحی پوستر و پژوهشی برگزار می‌شود. در این مسابقه شرکت‌کنندگان باید خودروهایی بسازند که از یک اندازه بزرگ‌تر نبوده و بتواند راهی را که از کم وبیش آن اندکی پیش از مسابقه آگاه می‌شوند با حمل میزانی از آب که اندکی پیش از مسابقه اعلام می‌شود بپیماید. نیروی پیش‌راننده این خودروها باید یک ماده شیمایی باشد که محیط زیست را آلوده نکرده و هیچ گاز یا مایعی دیده‌شدنی را پدید نیاورد و هیچ باتری تجاری در ساخت آن‌ها به کار نرفته باشد. این مسابقه در کشور آمریکا به وسیله انجمن مهندسان شیمی آمریکا(AIChE)میزبانی می‌ شود.


ادامه مطلب

سازه­هاي ماكاروني به سازه­هايي اطلاق مي­شود، كه مصالح استفاده شده در آنها تنها ماكاروني و چسب مي باشد. اين سازه­ها در مقياس كوچكتر نسبت به سازه­هاي واقعي طراحي و توسط ماكاروني و چسب ساخته مي­شوند و پس از ساخت مورد بارگذاري قرار مي­­گيرند.
در واقع اين سازه­ها به عنوان ماكت ساخته نمي­شوند و سازه­اي كه بار بيشتري را تحمل مي­كند، موفق­ترخواهدبود. پل (تحت بارگذاري يكنواخت، متمركز و متحرك )، Towercrain، انواع قاب­هاي ساختماني و ستون­هاي فشاري از جمله رايج­ترين سازه­هاي ماكاروني مي­باشند.

هر ساله در اين راستا مسابقات بزرگي در دانشگاه­هاي معتبر دنيا بين دانشجويان رشته مهندسي­عمران برگزار مي گردد. اين دانشگاه­ها از سالها پيش در اين زمينه سرمايه­گذاري كرده تا ذهن خلاق دانشجويان را فعال سازند و از طرحها و پژوهش­هاي آنها در عمل استفاده كنند.

طراحي و ساخت پل و ستون­هاي فشاري رايج­ترين رشته­هاي اين مسابقات مي­باشند. بطور مثال طراحي و ساخت پل خرپايي تنها با استفاده از ۷۵۰ گرم ماكاروني ( معادل يك بسته ماكاروني ) كه مي تواند وزن زيادي را تحمل نمايد.

طول دهانه پل يك متر و حداكثر ارتفاع پل نيم­متر مي­باشد. پل روي دو تكيه­گاه كه از يكديگر يك مترفاصله دارند قرار مي­گيرد و تكيه گاه­ها فقط قادر به وارد كردن عكس العمل عمودي  مي­باشندو هيچ عكس العمل افقي در تكيه­گاهها بر پل وارد نمي­شود.

 ركورد كسب شده در اين رشته ( پل خرپايي ) معادل ۱۷۶ كيلو­گرم مي­باشد، كه اين ركورد تقريبا ۲۳۰ برابر وزن خودسازه مي­باشد. همچنين طراحي و ساخت سازه­هاي فشاري كه قادر به تحمل بار­هايي بيش از نيم تن مي­باشند، از ديگر نمونه­هاي اين سازه­ها هستند.

 

 

 


ادامه مطلب

درباره ما

گروه آموزشی و پژوهشی زانست
گروه آموزشی و پژوهشی زانست با هدف توجه هر چه بیشتر به مقوله پژوهش، کار عملـی و تیمی تشکیل شده و در نظر دارد با همکاری مدارس و دانشگاه ها و با بکارگیری تجربه و دانش گروه و به مدد دانش آموخـتگان اقدام به برگزاری دوره های آموزشـی و مسابقات شهرسـتانی، استانی و حتی کشوری نموده و گامی هر چند اندک در جهت بالابردن سطح علمی و عملی کشور بردارد.

copy right 2015 - Admin: Babak sanaei

قالب